Це незвичайне музично-сценічне дійство в якому активізується творче мислення, розкриваються креативні здібності, розвиваються музично- слухові та зорові уявлення. У такому дійстві органічно поєднуються зримі образи, звуки, кольори. Сюжетна лінія розвивається викликаючи відповідні емоційно-психологічні стани, знайомі образи постають в незвичній абстрактно-символічній формі, що дозволяє дитині самостійно фантазувати та реалізовувати власні уявлення про дію.
Швидка зміна настроїв, дійових осіб, різноманітна кольорова палітра активізує увагу, мислення, сприйняття. У дітей формується гама почуттів, особистих вражень, виникає бажання до співтворчості та самореалізації. Саме цей вид театралізованої діяльності дозволяє використовувати такі методи та прийоми, які активізують креативне мислення малюків, дають поштовх до творчої дії. Протягом роботи над виставою вдається вирішити ряд творчих завдань:
- дитина підбирає образ відповідно до характеру мелодії;
- визначає кольори за музичним образом, настроєм;
- передає пластикою руки та пальців художній образ, втілюючи задум;
- за допомогою виразних жестів передає дії казкових героїв;
Перевага такого виду театру - доступність, компактність, мобільність, що дає змогу дитині швидко перевтілюватись, зберігаючи психо – емоційну рівновагу, реалізувати творчий потенціал у жестовій імпровізації.
|